Problem z załadowaniem edycji elementora – jak sobie z nim poradzić.

Co zrobić gdy nie ładuje mi się elementor?

Strony tworzone przy użyciu elementora mają wiele zalet.Jedną z nich jest niewątpliwie jest prostota w jej edycji.  Elementor jak każdy inny program ma określone.  Najważniejszym jest “memory limit” – czyli pamięć potrzebna do poprawnego działania wtyczki.  

Jeśli przy próbie edycji otrzymasz komunikat fatal error lub mimo wczytania widzisz ciągłe kółko ładowania się elementora – ten artykuł w większości przypadków rozwiąże twój problem.

 

 

Czym jest memory limit

Twoja strona potrzebuje odpowiedniej ilości pamięci, w której przechowywane będą : baza danych, pliki, cała zawartość strony, kod dodany przez wtyczki, motywy i wiele innych.

Pamięć ta domyślnie ustawiana jest przez hostingodawcę  dla  wartości domyślnej która wystarcza na zwykłą stronę blogową. Jeśli nasza strona wykorzystuje wtyczki typu elementor wymagane jest zwiększenie odpowiednio memory limit. Zanim jednak to zrobimy sprawdźmy jaką wartość Memory Limit posiada nasza strona.

 

Jak sprawdzić memory limit

Aby sprawdzić nasz Memory limit należy w panelu administracyjnym wordpressa wybrać Narzędzia -> Stan witryny a następnie u góry wybrać informację. Następnie klikamy w serwer i tam odnajdujemy Memory limit lub Limit pamięci PHP. Jeżeli jego wartość będzie poniżej 256M oznacza to że należy tą wartość zwiększyć

 

Jak zwiększyć memory limit krok po kroku.

  1. Logujemy się do naszego cpanelu. W tym celu w pasku wyszukiwarki wpisujemy: domena.pl/cpanel

 

  2. Po zalogowaniu w wyszukiwarce po prawej strony wpisujemy :

“Select PHP Version” i klikamy.

 

 

 3. Zanim zwiększymy memory limit zerknijmy również na wersje PHP.  Jeśli nasza wersja PHP to  native 7.3 – zmieńmy ją na wersja 7.3 lub 7.4. Taki zabieg pozwoli nam podłączyć zewnętrzne wtyczki do strony ( min. Live chat czy płatności w sklepie internetowym).

 

4. Po wyborze wersji 7.4 klikamy Set at default.  Następnie wybieramy options i zjeżdżamy na dół

 

Jak widać mamy tutaj takie wartości jak memory_limit , post_max_size  oraz uplad_max_size. 

Memory limit jak już wspomnieliśmy wcześniej odpowiada za pamięć na naszej stronie internetowej. Post_max_size mówi o maksymalnej wielkości wpisu/postu. Jeśli prowadzimy bloga w którym co jakiś czas dodajemy zdjęcia – zdecydowanie warto podnieść tą wartość. Jeśli chodzi natomiast o Upload_max_filesize to wartość ta dotyczy wielkości plików jakie możemy umieścić na stronie. Obecnie zdjęcia bez optymalizacji ważą zdecydowanie więcej niż domyślne 2M w związku z tym powiększenie tego limitu bywa niezbędne do prawidłowego uploadu zdjęć / dokumentów/ wtyczek.

Domyślnie te wartości będą niższe niż na zdjęciu. Zalecamy ustawienie  

memory_limit na 512M post_max_size 64M,  upload_max_filesize również na 64M

 

Inne metody rozwiązania problemów z nieładującym się elementorem.

Jeżeli zwiększenie memory nie pomogło to kolejnym rozwiązaniem naszego problemu może być aktualizacja wtyczek. W tym celu należy przejść do panelu administracyjnego.

 

 

Następnie wybieramy wtyczki i jeśli przy elementorze pojawiła się opcja aktualizuj to klikamy w ten przycisk. To samo możemy zrobić z pozostałymi wtyczkami.  

Jeśli żadne rozwiązanie nie pomogło. Skontaktuj się z działem pomocy technicznej byśmy mogli zweryfikować i usunąć problem który powstał.

Potrzebujesz strony internetowej?

Zrobimy ją za darmo!

Czytaj więcej