Dlaczego TERAZ to dobry czas na stworzenie strony internetowej?

Dlaczego TERAZ to dobry czas na stworzenie strony internetowej?

Rozwijasz swój biznes lokalnie i zastanawiasz się kiedy stworzyć stronę internetową i zacząć działać online? Każdy czas jest dobry (ale ten teraz jest najlepszy 😀), aby spełnić swoje małe marzenie o własnej witrynie firmowej, niezależnie od tego, czy jesteś przedsiębiorcą, artystą, twórcą, czy blogerem. W tym artykule poznasz kilka powodów, dla których nie warto zwlekać ze stworzeniem strony (bo Ci konkurencja rośnie).

Udostępnij wpis:

Pierwszym krokiem jest zawsze konkretny wybór. Istnieje wiele opcji tworzenia stron internetowych, zaczynając od prostych kreatorów stron, przez freelancerów, po agencje, które zazwyczaj realizują bardziej zaawansowane rozwiązania.

Następnie przyjdzie Ci wybrać nazwę domeny – czyli Twój unikalny adres w sieci np. twojafirma.pl.

Pozostaje tylko pytanie, która opcja tworzenia strony, będzie na tyle odpowiednia, by móc później wprowadzać samodzielne zmiany, a co za tym idzie uwolnić się od dodatkowych, niekończących się opłat. Freelancer nie zrobi tego przecież za darmo, podobnie agencja. Jakie więc zostają opcje na stworzenie strony internetowej? Kreatory stron, w których możesz wprowadzać dowolne zmiany lub projekt Atwi (w którym możesz liczyć na darmowe tworzenie strony przez studenta).

Dlaczego nie warto zwlekać ze stworzeniem strony internetowej?

Musisz zawsze pamiętać, że Twoja konkurencja nie śpi i kiedy Ty dopiero zaczynasz działania stacjonarne, oni już prowadzą kampanię online.

Konkurencyjność 📈 rynku – w końcu czas to pieniądz

Właśnie w tym momencie, wiele firm i przedsiębiorców z Twojej branży poszukuje sposobów na wyróżnienie swojej marki. Posiadanie strony internetowej jest nie tylko atutem, ale obecnie koniecznością. Im szybciej zbudujesz swoją obecność w Internecie, tym szybciej zaczniesz budować swoją markę i wyróżniać się na tle konkurencji.

Biznes 🌐 online bez strony jest jak
PUDZIAN 🥊 BEZ TRENINGU.

DŁUGO NIE POCIĄGNIE. ❌

Pewnie chcesz zadać teraz pytanie: “jak stworzyć stronę internetową” lub nawet lepiej “jak stworzyć stronę internetową za darmo”? Czy jest możliwe stworzenie strony za darmo? Tak, jest taka opcja, jednak trzeba to odpowiednio rozumieć. W projekcie Atwi istnieje możliwość stworzenia witryny w darmowy sposób, jednak wymaga to wykupienia miejsca na serwerze (w końcu strona musi jakoś istnieć w internecie).

Dostępność ☎️ dla klientów

Stworzona strona internetowa będzie pracowała za Ciebie (i to 24/7) – zapewni Twoim klientom stały dostęp do Twoich usług i informacji o firmie. W erze cyfrowej klienci oczekują, że będą mogli znaleźć informacje online w dowolnym momencie, więc posiadając własną witrynę wychodzisz naprzeciw ich oczekiwaniom w profesjonalny sposób.

Budowanie 💼 wiarygodności

Posiadając stronę, Twoja firma jest znakiem profesjonalizmu i wiarygodności. Bez strony, potencjalni klienci mogą kwestionować autentyczność lub powagę Twojej działalności, warto więc podjąć temat witryny internetowej jak najszybciej (a najlepiej zacząć działać już teraz).

Marketing i zasięg 📊

Tworząc stronę internetową zyskujesz potężne narzędzie marketingowe, które pozwala dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, włączając w to klientów, którzy mogą nie mieć dostępu do tradycyjnych form reklamy. Dzięki optymalizacji SEO, Twoja strona może przyciągać ruch organiczny, co zwiększa zasięg, konwersje i potencjał sprzedaży całego Twojego biznesu!

Kontrola nad treścią 📝 i marką 👑

Posiadając własną stronę internetową, masz pełną kontrolę nad prezentowaną treścią i sposobem, w jaki Twoja marka jest postrzegana. Możesz dowolnie dostosować projekt, aktualizować informacje i prezentować usługi w sposób, który najlepiej oddaje charakter Twojej firmy. Posiadasz całkowitą niezależność 🙂 (nie musisz czekać na wykonanie zmian, skoro możesz wprowadzić to sam/a).

Rozwój i skalowalność 🔄

Witryna może rozwijać się i ewoluować wraz z Twoją działalnością. Dzięki temu masz elastyczność w dostosowywaniu swojej oferty, dodawaniu nowych usług oraz reagowaniu na zmieniające się zapotrzebowanie rynku.

Zawsze warto rozwijać się w kierunku, który przynosi największe zyski, jeśli więc uznasz, że “wiatry zaczynają wiać w inną stronę”, możesz dostosować swoją ofertę i stronę internetową pod zupełnie inne cele.

Statystyki i analiza 🔍

Odpowiednio skonfigurowana witryna pozwala na zbieranie cennych danych o Twoich klientach, skąd przychodzą na Twoją stronę, z jakiego kraju, jakie podstrony najczęściej przeglądają i ilu ich jest. Te informacje bywają niezbędne przy planowaniu strategii marketingowych, ustalaniu grupy odbiorców lub konkretnych celów.

Przy pozycjonowaniu strony internetowej i ustalaniu strategii SEO informacje dostarczane ze statystyk i analizy odwiedzających klientów, także mogą być niezwykle przydatne, aby wyciągnąć odpowiednie wnioski i podjąć sprecyzowane działania.

Dlaczego TERAZ to najlepszy czas na stworzenie strony internetowej?

Tworząc stronę właśnie teraz, zyskujesz przewagę nad konkurencją, która na ten krok się nie zdecydowała. Zyskujesz możliwości analityczne, informacyjne, poszerzasz znacząco zasięg Twojej działalności i zmniejszasz ryzyko pozostania w tyle za konkurencją. W obecnym cyfrowym świecie, obecność online jest niezbędna do sukcesu i wzrostu. Warto też zainteresować się tematem wizytówki Google, która poprawi widoczność Twojego biznesu wśród lokalnej społeczności.

Jakie opcje posiadasz na stworzenie strony internetowej?

Kreatory 💻 stron internetowych

Nie musisz płacić kilku tysięcy za stronę firmy – możesz stworzyć ją sam za pomocą kreatora stron. Łatwo przecenić własne możliwości – programy tego typu kuszą intuicyjnym interfejsem, który przy bardziej zaawansowanych zadaniach, nie okazuje się być najlepszym sprzymierzeńcem.

Co wtedy, gdy dodanie jakiejś funkcjonalności okaże się zbyt trudne? Gdzie szukać pomocy? Czy można liczyć na wsparcie techniczne danego kreatora? Cóż, różnie z tym bywa.

Konstruktor stron to dobry (ale nie najlepszy 😀) wybór, często pozostawia wiele pytań, na które trudno znaleźć odpowiedzi, przez co trzeba szukać odpowiedniego specjalisty, który będzie znał temat jak własną kieszeń, a jak wiadomo tacy ludzie liczą sobie całkiem sporo. Na dłuższą metę, takie rozwiązanie może być też kosztowne. Często pojawiają się problemy z przeniesieniem strony na inny serwer w przyszłości, gdy strona stanie się już “bardziej rozbudowana”.

Projekt Atwi 🎓 – strona od studentów 📚

Możesz zlecić stworzenie strony internetowej stażyście, który wykona witrynę według Twojej wizji, a sam otrzyma świetną stronę do portfolio.

Otrzymasz też wsparcie profesjonalnego Project Managera, który poprowadzi Cię przez etapy tworzenia Twojej strony internetowej, a na sam koniec otrzymasz pełną instrukcję, dzięki której będziesz mógł/a edytować witrynę, według własnych preferencji (kolory, czcionki, layout, poszczególne sekcje lub elementy, a nawet kod, jeśli się na nim znasz – to wszystko będziesz mógł edytować).

Jedyną opłatą jaką ponosisz jest opłacenie hostingu (miejsca dla strony w internecie), aby strona mogła funkcjonować w internecie.

Na praktyki w Atwi zgłosili się kolejni praktykanci, którzy wykazują zaangażowanie, szybko się uczą i codziennie pytają naszych opiekunów o kolejne projekty. Co miesiąc zgłaszają się następni chętni, aby zdobyć cenną wiedzę i doświadczenie. Tworząc stronę teraz, masz okazję otrzymać stronę od naszych obecnie najbardziej obiecujących stażystów. To prawdziwi zajawkowicze w tworzeniu stron internetowych i nie mogą się doczekać kiedy otrzymają kolejne strony internetowe do realizacji.

Pamiętaj, że Twoja konkurencja rośnie w siłę zarówno na rynku lokalnym – windując swoje strony jak najwyżej, gdzie Twoja firma zostaje daleko z tyłu – jak i internetowym, więc odpowiedzią na pytanie “kiedy stworzyć stronę internetową” są słowa “właśnie teraz”. 🔥

Potrzebujesz strony internetowej?

Możemy ją dla Ciebie zrobić za darmo.

OPINIE KLIENTÓW

Ocena: 4.9 I 340 opinii