FAQ

To tak naprawdę nic niezwykłego. Po prostu rozumiemy jak działa rynek i chcemy pomóc studentom z branży IT zdobyć pracę w zawodzie po ukończeniu studiów. Dzięki projektowaniu darmowych stron, pomagamy im zdobyć doświadczenie z prawdziwymi zleceniami od klientów. Dla klienta jest darmowa strona, a dla studenta kolejna, świetna pozycja w portfolio. Nad przebiegiem tworzenia stron czuwają wykładowcy oraz kierownicy danych projektów. 

 

Jesteśmy również sponsorowani przez Getspace – partnera, który zapewnia nam najnowsze narzędzia i środowisko testowe nowej generacji, aby Twoja strona była wykonana na najwyższym poziomie. Dlatego warto wziąć udział w inicjatywie.

Musisz dostarczyć nam:

  • Strukturę witryny (zarys stron, które chcesz mieć, menu, kolorystykę itp.)
  • Treść strony
  • Wszelkie pliki multimedialne, które chcesz, abyśmy wykorzystali (loga, zdjęcia, filmy)
  • Funkcje (mapy Google, formularze kontaktowe, itp.)

Nic nie szkodzi. Możemy pomóc Ci wybrać grafiki z różnych darmowych źródeł, takich jak chociażby unsplash.com – jest to darmowy katalog zdjęć, przeznaczonych do użytku komercyjnego.

Każda strona lub sklep internetowy potrzebuje nazwy domeny, usługi hostingowej i zabezpieczeń (zazwyczaj dostarczanych razem z hostingiem). Zalecamy korzystanie z usług dostawcy usług hostingowych klasy premium, takiego jak Getspace – uwzględnimy ich opłatę w kosztach prowadzenia Twojej strony. Posiadają oni najwyższej jakości serwery, które gwarantują szybki czas ładowania strony i wysokie standardy bezpieczeństwa.

Oczywiście. Dozwolone jest użycie własnej domeny lub wykupienie nowej.

Prace nad stroną rozpoczniemy od briefu, na którym nakreślisz nam swoją wizję strony. Następnie, gdy przygotujemy wstępną wersję strony, otrzymasz od nas dwa razy informację z prośbą o komentarze w sprawie ewentualnych poprawek i ulepszeń. Proces jest również nadzorowany przez specjalnie wybranego dla Ciebie kierownika projektu, co gwarantuje kontrolę jakości. Pierwsze poprawki są darmowe, dlatego trzeba dobrze przemyśleć co chciałoby się zmienić.

Gwarantujemy, że otrzymasz stronę w ciągu maksymalnie 30 dni roboczych – taki jest zapis w umowie, którą podpisujemy. Natomiast w praktyce strona powstaje w 2 tygodnie 🙂 

Tak, za dodatkową opłatą. Możesz również wykupić usługę administrowania stroną internetową, która pozwoli Ci wysyłać nam co miesiąc listę zadań, a my będziemy zarządzać Twoją stroną za Ciebie lub możesz zrobić to wszystko za darmo i samodzielnie za pomocą systemu zarządzania treścią.

Nie, hostujemy Twój sklep internetowy na WooCommerce – nie ma prowizji od sprzedaży, więc 100% Twoich wpływów trafia do Ciebie.

Aktualnie posiadamy dwa rodzaje szkolenia. Podstawowy i zaawansowany. Podstawowy kurs trwa 2 dni i jest skierowany głównie do osób, które nie miały wcześniej styczności z WordPressem. Zazwyczaj są to osoby pracujące w jakiejś firmie, która chciałaby mieć pracownika znającego się na temacie tworzenia i edycji stron. Natomiast na kurs zaawansowany przychodzą najczęściej studenci politechniki czy uniwersytetu w ramach praktyk lub stażu.

Nie ma co do tego zasady. Niekoniecznie trzeba mieć firmę. Mamy też sporo osób bez działalności gospodarczej. Np. taki projekt strony stworzony przez studenta dla młodej mamy, prowadzącej bloga o wychowaniu swojego dziecka. 

W dzisiejszych czasach bez portfolio znalezienie klienta graniczy z cudem. Każdy, dosłownie każdy potencjalny klient przed zawarciem umowy o nie zapyta. Jeśli go nie masz, pójdzie do kogoś innego. Znalezienie pracy? Dokładnie to samo. Praktycznie żadna firma nawet nie będzie chciała rozmawiać o zatrudnieniu na stanowisko webdevelopera bez doświadczenia. Dobrze rozumiemy jak to wszystko działa i chcemy pomóc młodym, rozwijającym się osobom, by mogły zrobić lepszy krok w przyszłość.

To zależy od ilości studentów na praktykach, ale można śmiało powiedzieć, że jest to około 90 miesięcznie.

Trzeba zainwestować w hosting u naszego partnera Getspace. Jest to niewielki koszt w granicach 25-35zł netto miesięcznie. Bez hostingu jak wiadomo strona internetowa nie będzie w ogóle funkcjonować.