Gdzie znaleźć odpowiednie zdjęcia do projektu mojej strony?

Gdzie znaleźć odpowiednie zdjęcia do projektu mojej strony?

W tym artykule pokrótce przybliżę Ci, gdzie możesz szukać świetnych zdjęć do swoich projektów stron internetowych lub firmowych prezentacji produktów i usług. Przyjrzyj się bliżej poniższym informacjom.

Udostępnij wpis:

Jeśli chcesz znaleźć odpowiednie zdjęcia do projektu swojej strony, istnieje wiele miejsc, w których możesz je wyszukać. Oto kilka najlepszych opcji:

1. Bezpłatne banki zdjęć:

🔹 Unsplash – jedno z najpopularniejszych źródeł wysokiej jakości zdjęć dostępnych za darmo.

🔹 Pexels – kolejna popularna strona z darmowymi zdjęciami.

🔹 Pixabay – szeroki zakres zdjęć, filmów i muzyki dostępnych za darmo.

🔹 Burst (by Shopify) – darmowe zdjęcia, szczególnie dobre dla przedsiębiorców.

2. Płatne banki zdjęć:

🔹 Shutterstock – jedno z największych źródeł zdjęć stockowych.

🔹 Getty Images – bank zdjęć premium.

🔹 Adobe Stock – oferuje szeroki zakres zdjęć, ilustracji, filmów i szablonów.

3. Banki z których korzystamy w Atwi:

Możesz też wybrać zdjęcia z tych banków, a my dodamy je na Twoją stronę. Posiadamy też wszelkie niezbędne komercyjne licencje.

🔹 Envato Elements – bank premium oferujący zdjęcia, filmy i grafiki wysokiej jakości.

🔹 Freepik – świetne źródło tekstur i grafik wektorowych oraz zdjęć specjalistycznych powiązanych z wieloma branżami.

🔹 Flaticon – bank ikon posiadający wszystko, czego trzeba przy tworzeniu witryny internetowej.

4. Tworzenie własnych zdjęć:

Jeśli masz sprzęt i umiejętności, zawsze możesz zrobić własne zdjęcia, które będą wyjątkowe i dopasowane do twojego projektu. Ważne by były zoptymalizowane pod stronę internetową. Zazwyczaj świetną opcją jest załączenie zdjęć pionowych i poziomych w proporcjach 50/50.

5. Zatrudnienie fotografa:

Jeśli potrzebujesz specjalistycznych, profesjonalnych zdjęć, zatrudnienie fotografa może być najlepszym wyborem. Sesja biznesowa lub produktowa to świetny wybór.

6. Zdjęcia Creative Commons:

Istnieje wiele zdjęć dostępnych online pod licencjami Creative Commons, które można używać w komercyjnych i niekomercyjnych projektach. Upewnij się jednak, że dokładnie przeczytasz i zrozumiesz licencję, zanim użyjesz zdjęcia.

7. Inne źródła:

Strony takie jak Flickr, 500px, czy DeviantArt mają wiele zdjęć, ale zawsze musisz dokładnie sprawdzić prawa do ich użytkowania. Jest to też dobre miejsce do zainspirowania się, jakie zdjęcia będą pasować do Twojej strony.

Kilka ważnych uwag:

  • Sprawdź licencję: Niezależnie od tego, skąd pochodzi zdjęcie, zawsze upewnij się, że masz odpowiednie prawa do jego użytkowania w swoim projekcie. Niektóre zdjęcia mogą wymagać podania źródła lub innych warunków użycia.
  • Optymalizuj zdjęcia: Zanim umieścisz zdjęcia na swojej stronie, optymalizuj je pod kątem rozmiaru i jakości, aby strona ładowała się szybko i była responsywna. Zwykle format FULL HD 1920×1080 jest najlepszym rozwiązaniem.

Nie masz czasu? Jeśli nie chcesz szukać zdjęć samodzielnie do swojej strony, możemy to zrobić my w ramach realizowania dla Ciebie strony internetowej. Zaznacz tylko odpowiednią opcję w formularzu informacyjnym, a wszystkim się zajmiemy.

Potrzebujesz strony internetowej?

Możemy ją dla Ciebie zrobić za darmo.

OPINIE KLIENTÓW

Ocena: 4.9 I 340 opinii